پرسش‌های متداول

کل فرایند بررسی اولیه، داوری و اعلام نظر در فصلنامه روابط خارجی چه مدت زمان می برد؟

فصلنامه تلاش دارد، در کمترین زمان ممکن مقالات ارسالی را ارزیابی نماید. اما بسته به میزان سرعت و همکاری داوران محترم فصلنامه، به طور معمول بین 2 تا 4 ماه طول می کشد.آیا فصلنامه روابط خارجی برای مرحله داوری یا چاپ هزینه دریافت می کند؟ اگر دریافت می کند، هزینه آن چقدر است؟

در حال حاضر فصلنامه روابط خارجی هزینه ای بابت داوری و یا چاپ مقالات دریافت نمی کند. ممکن است از ابتدای سال 1400 بنا به نظر شورای سیاستگذاری مقالات فصلنامه مشمول دریافت هزینه داوری و انتشار شوند.آیا فصلنامه روابط خارجی درجه علمی پژوهشی دارد؟

بله. فصلنامه روابط خارجی از سال 1388 درجه علمی پژوهشی داشته است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که بر اساس بخشنامه جدید وزارت علوم، درجه بندی سابق مبنی بر نشریات علمی - پژوهشی، علمی ترویجی و ... دیگر اعتبار ندارند. بلکه همه فصلنامه ها تحت عنوان «علمی» دسته بندی می شوند اما درجه آنها (A,B,C,D) متفاوت خواهد بود.من در سامانه قدیم مقاله داشتم، لازم است که در سامانه جدید، مجددا مقاله را بارگذاری کنم؟

تمامی مقالات در سامانه قدیم تعیین تکلیف خواهند شد. لذا تا زمان مشخص شدن نتیجه ارزیابی لازم نیست اقدامی انجام شود. اگر مقاله شما تایید شد، یا به شما اطلاع داده می شود تا در سامانه جدید بارگذاری نمایید و یا توسط دبیر اجرایی فصلنامه در سامانه جدید بارگذاری می شود.من دانشجوی دکتری روابط بین الملل هستم و به داوری مقالات فصلنامه علاقمند هستم، چگونه باید اقدام کنم؟

شما می توانید هنگام ثبت نام در فصلنامه، تیک بخش داوری را بزنید تا نام شما در فهرست داوران مقالات ثبت شود. بهتر است حوزه کاری اصلی خود را مشخص کنید تا مسئولان فصلنامه، در ارجاع مقالات مرتبط به شما رجوع کنند.